UEFA EURO 2012 : EB 2012 DÖNTŐ: Spanyolország - Olaszország

EB 2012 DÖNTŐ: Spanyolország - Olaszország

snalguj, repens  2012.07.01. 19:19

Spanyolország - Olaszország: 4-0

20:45-től a spanyolok Olaszországgal játszottak EB-döntőt Kijevben. A kezdők között ismét nem szerepelt csatár a La Rojában, ennek ellenére két gól az első félidőben, majd egy nem éppen izgalmas második félidő utolsó 10 percében a spanyolok még két gólt lőttek, így törénelmet írtak. Spanyolország a legnagyobb különbségű EB-döntőt játszotta. De a legfontosabb, 2008 után, ismét EURÓPA-BAJNOKOK!!!!

Spanyolország - Olaszország: (2-0)

2012.07.01. 20:45. Európa-bajnokság, döntő. Kijev, Olimpiai Stadion.

Játékvezető: Pedro Proença - portugál (Bertino Miranda - portugál, Ricardo Santos - portugál; Manuel De Sousa - portugál, Duarte Gomes - portugál); negyedik jv.: Cüneyt Çakır - török.

Spanyolország:

1 Iker Casillas - 17 Álvaro Arbeloa, 15 Sergio Ramos, 3 Gerard Piqué, 18 Jordi Alba - 8 Xavi Hernández, 16 Sergio Busquets,14 Xabi Alonso - 21 David Silva, 10 Cesc Fàbregas, 6 Andrés Iniesta.

Kispad: 12 Víctor Valdés, 23 Pepe Reina - 2 Raúl Albiol, 4 Javi Martínez, 5 Juanfran Torres - 13 Juan Mata, 20 Santi Cazorla, 22 Jesús Navas - 7 Pedro Rodríguez, 9 Fernando Torres, 11 Álvaro Negredo, 19 Fernando Llorente.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Olaszország:

1 Gianluigi Buffon - 7 Ignazio Abate, 15 Andrea Barzagli, 19 Leonardo Bonucci, 3 Giorgio Chiellini - 8 Claudio Marchisio, 21 Andrea Pirlo, 18 Riccardo Montolivo, 16 Daniele De Rossi - 9 Mario Balotelli, 10 Antonio Cassano.

Kispad: 12 Morgan De Sanctis, 14 Salvatore Sirigu - 4 Angelo Ogbonna, 6 Federico Balzaretti - 22 Alessandro Diamanti, 13 Emanuele Giaccherini, 2 Christian Maggio, 5 Thiago Motta, 23 Antonio Nocerino - 11 Antonio Di Natale, 17 Fabio Borini, 20 Sebastian Giovinco.

Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli.

Csere: Chiellini - Balzaretti 21' (sérülés miatt), Cassano - Di Natale a szünetben, Montolivo - Motta 57', Silva - Pedro 59', Fábregas - Torres 75', Iniesta - Mata 87'.

Gólok: Silva 14' (1-0), Jordi Alba 41' (2-0), Torres 84' (3-0), Juan Mata 88' (4-0)

Sárga lap: Piqué 25', Barzagli 45'.

Piros lap:

Percről percre:

1. perc: Megkezdődött a 2012-es labdarúgó EB döntője, a spanyolok indították útjára a labdát.

2. perc: Pirlo próbálkozott, labdája kifelé csavarodott.

2. perc: Abate kapott egyet Xabi Alonsotól könyökkel. Szándékosnak nem volt mondható, a spanyol háttal állt az olasznak és ugrott fel fejelni.

6. perc: De Rossi csúszott oda Xavinak, spanyol szabad. Ramos lőtte jócskán fölé 30 méterről.

7. perc: Iniesta ugrott ki a bal szélen, majd adta középre. Silva elől Bonucci tisztázott.

7. perc: A szögletet Ramos fejelte kapura, fölészállt. Chiellini maradt le róla.

8. perc: Iniesta adott paszt Xavinak középen, olasz lábról pattant vissza.

10. perc: Fábregas és Xavi játszott össze az olasz tizenhatos vonalánál. Utóbbi lőtt kapura, fél méterrel ment fölé.

11. perc: Casillasnak kellett kijönnie a kapuból és a Piquével együtt előre futó olasz elől tisztáznia.

13. perc: Ismét a bal szélen és középen futott a spanyol támadás. A középre adott labda senkinek nem volt jó, a védők között csorgott el.

14. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Fábregas kapott remek paszt a tizenhatoson belül, az alapvonalig futott vele, majd a középre adott labda Silva fejéről a kapuban landolt. 1-0

16. perc: Olasz szabadrúgást. Balotelli csak beijesztett, Pirlo viszont már elvégezte, a bal felső sarok felett szállt el nem sokkal.

18. perc: Ramos fejelte ki a kapu elől a Pirlo által elvégzett szögletet. A másodikat Casillas öklözte ki.

20. perc: Cassano próbált Fábregashoz hasonlót bemutatni a spanyol alapvonalnál, két spanyol védő zárt össze előtte és szabadított fel.

21. perc: Chiellini sérült le, Balzaretti a helyén.

25. perc: Iniesta és Fábregas játszott össze. Az öt olasszal szemben sok esélyük nem volt.

25. perc: Piqué csúszott oda Cassanónak, sárga.

26. perc: Silva kapott labdát a tizenhatosnál, nem tudott kapura fordulni, ketten zártak össze előtte. Az olasz kontránál Balotelli elől kézzel mentett Casillas.

29. perc: Cassano a bal szélen indult meg, cselezgetett, majd lőtt. Három spanyol láb mellett ment el, pontosan Casillas kezébe. Silva szabálytalansága után olasz szabad, Pirlo lövése elkerülte a kaput.

31. perc: Abate kapott hosszú paszt a jobb szélen, csak beleérni tudott.

33. perc: Cassanot nem támadták le a spanyolok, távolról lőtt. Löketét Casillas csak öklözni tudta.

34. perc: Iniesta ugratta ki Fábregast. Bonucci sarkalt a labdába, így elhalt a spanyol támadás.

35. perc: Arbeloa kapott a jobb szélen labdát, a középre passz nem sikerült.

36. perc: Iniesta és Fábregas nem értették meg egymást.

38. perc: Balotelli próbálkozott 18 méterről, fölé.

40. perc: Silva kapott a háta mögé középen labdát. Az olasz védők könnyedén elcsípték a játékszert.

41. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Jordi Alba gólt lő!!! Jordi Alba kapott Xavitól passzt, majd elindult a kapu felé, a védők nem tudták megállítani, Buffon mellett a kapuba rúgta. 2-0

44. perc: Ismét Casillasnak kellett védenie. Montolivo lőtt messziről.

45. perc: Barzagli kapott sárgát, Iniestát buktatta. A szabad után a kipattanó labdát Silva csavarta rá, Buffon könnyedén fogta.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Az olaszok cserélnek, Di Natale a pályán Cassano helyett. Elkezdődött a második félidő az olaszok vezényletével.

46. perc: Abate középre adott passza Jordi Albáról vágódott ki.

47. perc: Abate ismét a jobb szélről adott középre, Di Natale fejéről nem sokkal ment a kapu fölé.

47. perc: Fábregas lőtt kapura, a bal kapufa mellett szállt el.

48. perc: Óriási kavarodás az olasz kapu előtt. Fábregas cselezgetett a tizenhatoson belül, Silvának nem passzolt, így Buffon tudott beleérni és felszabadítani.

49. perc: Bonucci kezezett egyértelműen a tizenhatoson belül. Nem ért a bíró szerint büntetőt.

50. perc: Silvát ugratták ki remek passzal, Xavihoz került a visszapassz, aki üresen volt. A lövése a védőkben halt el. Az olasz kontránál Balotelli esett el a tizenhatoson belül, semmi nem történt.

51. perc: Casillas bravúros védést mutatott be. Di Natale tudott kapura rúgni.

53. perc: Fábregas és Xavi játszottak össze.

54. perc: Fábregas kapott volna tökéletes passzt, a sarkán pattant el előle.

56. perc: Pirlo akarta Di Natalét kiugratni, hosszúra sikeredett, Casillas könnyedén húzta le.

57. perc: Sor kerül az utolsó olasz cserére is, Montolivo jön le, Motta pedig be.

58. perc: Olasz szabadot Pirlo lőtte, Casillas öklözött ismét. A kipattanó labdát Balotelli lőtte fölé.

59. perc: Csere spanyol oldalon. Az első gól szerzője, Silva helyére Pedro érkezik.

60. perc: Motta maradt lent a pályán, cserét kér... Senki nem ért hozzá, odakap a lábához és összerogy a képek alapján. Az olaszoknak nincs több cseréjük. Emberhátrányban egyelőre Olaszország, meglátjuk vissza tud-e jönni. Két ember támogatja le az öltözőbe.

64. perc: Pirlo végzett el szabadot, ami a kapu előtt keresztbe elszállt.

65. perc: Pedro adott középre labdát, Fábregas azt hitte van még mögötte csapattárs, így hátrasarkazta. Csak védők voltak a kapu előtt.

69. perc: Pedro kapott remek passzt Iniestától, a kapu előtt szeretett volna ellőni Fábregasnak, olasz védők fülelték le.

72. perc: Di Natale volt lesen, így a kigratás nem sikerült. Fél perccel később ismét Di Natale kapott passzt, hosszúra sikerült.

73. perc: Fábregas és Pedro játszott össze a tizenhatos jobb szélénél. Fábregas középre adott labdáját Abate lőtte ki.

75. perc: Fábregas búcsúzik a közönségtől, helyére Torres érkezik.

76. perc: Iniesta indult el a bal szélen, labdája szögletre ment egy olasz védőről.

79. perc: Óriási spanyol helyzet, de Torres lesen volt. Pedro adott középre.

80. perc: Iniesta adott nem túl jó passzt Torresnek, szögletet sikerült csak kiharcolni.

81. perc: Pedro lőtt, kapu mellé ment.

83. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL!!! Torres ezen az EB döntőn is betalál. Középpályán csíptek el labdát a spanyolok, egy kiugratás és Torres Buffon alatt gól lő. 3-0

87. perc: Iniesta is lejön a pályáról. Az EB-n eddig egy percet sem játszó Juan Mata lép pályára.

88. perc: GÓÓÓÓL!!! Juan Mata körülbelül első labdaérintésre gólt lő. Csapattársak egymás között, Mata kapott passzt Torrestől, aki az üres kapuba gurított. 4-0

3 perc lesz a hosszabbítás.

90+3. perc: Ramos kapott passzt Torrestől, sarokkal próbált gólt lőni, ennyire azért nem jöhet be minden a La Rojának.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek! SPANYOLORSZÁG MEGVÉDTE EURÓPA-BAJNOKI CÍMÉT!!!!