Női EB/Womens EURO 2013 : C-csoport: Franciaország - Dánia: 1-1, bünt.: 3-5

C-csoport: Franciaország - Dánia: 1-1, bünt.: 3-5

repens  2013.07.23. 09:02

Franciaország - Dánia: 1-1, büntetőkkel: 3-5

20:30-tól a 2013-as női labdarúgó EB-n befejeződtek a negyeddöntők. hatalmas fölényben futballozott a francia válogatott, ám többtucatnyi helyzetből sem tudtak betalálni a hősiesen védekező dánok kapujába. Az egyenlítő találatot jegyző Necib mellett Delannoy is rontott a büntetőpárbajban, így a csoportból 100%-os mutatóval továbbjutott Franciaország még a legjobb 4 közé sem jutott be az Európa-bajnokságon. A szöveges tudósítást köszönjük Dave985-nek!

2013.07.22. 20:30. Női EB, negyeddöntő, Linköping, Arena Linköping.
Játékvezető: Carina Vitulano - olasz (Romina Santuari - olasz, Petruţa Iugulescu - román); negyedik jv.: Esther Staubli - svájci.

Franciaország:

16 Sarah Bouhaddi - 7 Corine Franco, 4 Laura Georges, 2 Wendie Renard, 3 Laure Boulleau - 8 Élise Bussaglia, 14 Louisa Necib, 6 Sandrine Soubeyrand - 9 Eugénie Le Sommer, 17 Gaëtane Thiney, 23 Camille Abily.

Cserepad: 1 Céline Deville, 21 Karima Benameur - 5 Ophélie Meilleroux, 11 Julie Soyer, 15 Jessica Houara, 22 Sabrina Delannoy - 10 Amandine Henry, 13 Camille Catala - 12 Élodie Thomis, 18 Marie-Laure Delie, 19 Sandrine Brétigny, 20 Viviane Asseyi.

Szövetségi kapitány: Bruno Bini.

Dánia:

1 Stina Lykke Petersen - 18 Theresa Nielsen, 4 Christina Ørntoft, 5 Janni Arnth Jensen, 2 Line Røddik Hansen - 6 Mariann Gajhede Knudsen, 3 Katrine Pedersen, 19 Mia Brogaard - 13 Johanna Rasmussen, 10 Pernille Harder, 11 Katrine Veje.

Cserepad: 16 Cecilie Sørensen, 22 Katrine Abel - 12 Line Jensen, 14 Malene Olsen, 21 Cecilie Sandvej - 8 Julie Rydahl Bukh, 9 Nanna Christiansen, 15 Sofie Junge Pedersen, 20 Sine Hovesen, 23 Karoline Smidt Nielsen - 7 Emma Madsen, 17 Nadia Nadim.

Szövetségi kapitány: Kenneth Heiner-Møller.

Csere: Soubeyrand - Thomis a szünetben, Georges - Delannoy 57', Rasmussen - Rydahl 61', Veje - Nadim 67', Brogaard - L. Jensen 74'

Gól: Rasmussen 28' (0-1), Necib 71' (büntetőből, 1-1)

Sárga lap: Arnth 47', Renard 114'

Piros lap: -

Percről percre:

A csoportkört egyedüli csapatként hibátlan mutatóval abszolváló Franciaország ellenfele a negyeddöntőbe sorsolás útján került Dánia lesz. Ez a mondat is hűen tükrözi az esélyeket.

A mérkőzés helyszíne Linköping, tökéletes idő, csaknem teljesen megtelt lelátok. Az olasz Carina Vitulano dirigál.

1. perc. Dánia indítja útjára a labdát.

3. perc. Dán labdaeladás után Necib csap le a labdára, középen Bussagliát keresi a labdával, aki 25 méterről tüzel, lövése kevéssel kerülte el a jobb pipát.

11. perc. Gyors dán ritmusváltás, alaposan zavarba jött francia védelem, a kipasszolás végén Rasmussen passzolta a labdát a jobb alsó mellé. Lest intett a partjelző, elment az vonalnak is.

Óvatos játék mindkét oldalon, a dánok talán valamivel aktívabbak – mindenesetre labdatartási fölényükkel sokra eddig nem mentek.

18. perc. Francia akció végén Abily került nagy helyzetbe, Petersen kapus menteni tudott.

20. perc. Bussaglia félpályás ívelését veszi le mellel Abily a 16-os sarkánál, néhány középre tett lépés után a kapu fölé durrant.

A kezdeti óvatoskodás után az utóbbi 10 percben átvették a franciák a játék irányítását.

26. perc. Sikeres dán letámadás, Nielsen jobb oldali passza centikkel haladt el a bevetődő Knudsen lábai előtt. A partjelző lest intett, itt aztán pláne szó nem volt róla.

28. perc. GÓL! Csődöt mondott a francia lestaktika: Brogaard előreívelésére csak Rasmussen reagált (Renard megállt), kapura tört, majd Bouhaddit érintve a kapu jobb alsó sarkába talált. 0-1.

29. perc. Kis híján egyenlítenek a franciák. Abily kavargat a 16-os vonalánál, passza egyedül találta Thiney-t, nem túl helyezett lövését Pedersen szögletre tenyerelte.

30. perc. Jobb oldali szabadrúgás: Soubeyrand beadását Abily fejelte kevéssel a felsőléc fölé.

A tornán eddig fölényesen játszó franciák újszerű kihívás előtt állnak: egy láthatólag felspannolt masszív dán csapat ellen kellene hátrányból fordítani. Necib gyengélkedése nem segíti őket.

34. perc. Bussaglia vaktában előrerúgott labdáját majdnem elérte Thiney a kapu torkában. A kirúgás után Le Sommer parádézik középen, 20 méterről leadott középre tartott lövését üggyel-bajjal hárította Pedersen.

42. perc. Hajmeresztő jelenet: minthogy a labdát eltalálni esélye sem volt, Thiney csúnyán nyújtott lábbal rácsúszott Brogaard bal lábszárára. Kiállítást érő megmozdulás, a bíró szerint sárga sem járt érte. Brogaard két percnyi ápolás után saját lábán hagyta el a pályát.

45. perc. Egy kisszögletből érkező beívelést kifejelnek a dán védők, a 16-os jobb sarkánál tartózkodó Bussaglia elé kerül a labda, jobb alsóba tartó bombáját szögletre tolta Pedersen.

45 + 2. perc. Véget ért az első játékrész.

Változatosan pulzáló mérkőzés, hol az egyik, hol a másik csapatnak voltak jobb percei, a kínálkozó lehetőségekből a dánok találtak kapuba.

Szünetben egy csere a francia csapatban: a súlytalanul mozgó Soubeyrand-t a tornán elsősorban setesuta mozdulatairól elhíresült Thomis váltja.

46. perc. Franciaország kezdi a második félidőt.

47. perc. Arnth lökte fel a mellette elzakatoló Le Sommert. Sárga lap. A szabadrúgás után kétszer blokkolt a dán védelem.

48. perc. Nielsen taszajtotta meg Le Sommert a büntetőterületen belül. A francia támadó behomorított, az olasz bíró továbbot intett.

Átütő francia offenzíva, sorjáznak a francia beadások, nehéz perceket él meg a dán védelem, amely eddig rendre szépen tisztáz, fejjel nem verik meg őket.

53. perc. Kaotikus pillanatok után Harder szelídíti meg a lasztit, majd azzal a lendülettel 22-től rátűzi, kapu mellé, de a francia portás rajta volt.

56. perc. Bal oldali francia akció, beadás után Necib lőtt középről a kaputól 16 méterről. Pedersen ölében kötött ki.

57. perc. Abily passzából Thiney került lövőhelyzetbe, Pedersen bravúrral hárított.

58. perc. Sokadik veszélyes dán kontra, de a skandinávok elkótyavetyélik létszámelőnyüket. közben újabb csere a franciáknál: Georges helyére érkezik Delannoy.

Fél óra van vissza a rendes játékidőből, a franciák továbbra is töretlenül támadnak, de egy rosszul jött labdaeladással könnyedén nagy bajban találhatják magukat.

61. perc. Csere a dánoknál érthető szándékkal: a gólszerző Rasmussen helyére érkezik Rydahl.

62. perc. Thiney játszotta magát a 16-os vonaláig, majd passzából előbb az elcsúszó Abily, majd a luftot lövő Le Sommer egyenlíthetett volna. A szögletből mindkét átlövés a blokkon pattant.

64. perc. Knudsennek rúgott oda Franco, csak szabadrúgás.

66. perc. Necib passzából Thomis lőhetett 16-ról tisztán. Inkább csak ívelés lett belőle…

68. perc. Újabb vérfrissítés dán oldalon: Veje helyére érkezik Nadim.

70. perc. Büntető! Bal oldalról ívelt labdára érkezett Abily, nem túl nagy meggyőződéssel. Røddik felelőtlenül alátámasztott. A büntetőt Necib végezte el, a bal középre tartó labdába beleütött Pedersen, de hárítani nem tudta. 1-1.

74. perc. Thomis futja le a komplett jobb oldali dán védelmet, beadása tisztán találja Necibet, aki azonban a kapu tövében luftot lő.

75. perc. Utoljára változtatott a dán kapitány: Brogaardot váltotta Jensen.

Valósággal felborult a pálya: a franciák támadójátéka határozottan feljavult, miközben a dánok fáradni látszanak.

79. perc. Le Sommer cselezi be magát a 16-oson belülre, lövése a bal alsó sarok mellett suhant el.

80. perc. Jobbszélen iramodott meg Knudsen, beadása Nadim kobakjáról nem teremtett érdemi veszélyt.

82. perc. Újra csak Le Sommer veszélyeztetett, előző akciójával hasonló végkimenetellel.

84. perc. Necib távoli szabadrúgását fejeli az égbe a hórihorgas Renard.

Valamelyest enyhülőben a francia nyomás, mindkét fél hosszabbításra tartalékol? A kapura lövések aránya 20: 3 a franciáknak…

90. perc. Necib szabadrúgásból ívelt középre, Franco fejesébe a védő kobakja belezavart. Dán kirúgás következett.

90+1. perc. Le Sommert akasztották meg a büntetőterületen belül. Nincs újabb 11-es. Nem sokkal később ugyanő fejelt fölé egy beadást.

90 +3. perc. Véget ért a rendes játékidő, következik a kétszer 15 perces hosszabbítás.

Hatalmas francia fölényt hozott a második félidő, számtalan lehetőségüket elpuskázták, de egy véleményes büntetővel végül sikerült egalizálniuk az eredményt.

91. perc. Dánia végzi el a kezdőrúgást.

92. perc. Thomis kap mesteri labdát félpályán túlról, ha előbb eszmél, talán megelőzhette volna a kimozduló Petersent.

Előbb Thiney-t, majd Thomist könyökölték le látványosan a dán védők a 16-oson belül. A tűzzel játszanak… Olybá tűnik, a dánok a 11-es párbajra készülnek.

100. perc. Baloldalról érkező beadás után rosszul szabadítottak fel a dán védők, szerencséjükre Thiney is gyengén találta el.

104. perc. Szép csel után ismét Thiney veszélyeztetett, lövése a bal kapufa mellett gurult el.

105. perc. Vége a hosszabbítás első félidejének.

106. perc. Kezdődik a ráadás másik fele, a franciák rohamoznak.

107. perc. Jensen rúgta fel Abily-t a 16-os pontjánál. A szabadrúgást a sértett alányúlva a felsőlécre emelte.

Bouhaddin kívül jószerivel minden játékos a dánok térfelén…

114. perc. Nadim ugrott volna ki a felezővonalnál, Renard sárgalapot érően visszahúzta. Érdekes módon a dánok vérszagot kaptak ettől a szabadrúgástól, válaszul a Thomis- Necib páros kis híján lekontrázta őket.

117. perc. Rövidpasszos játék a dán kapu előtt. Előbb Thiney tüzelt, majd a lepattanó labdát Abily varázsolta a dán védő kezére. Büntetőt azért ez sem ért.

118. perc. Thomis bead, Le Sommer megelőzve védőjét kapu mellé gurít.

120. perc. Dán szabadrúgás Knudsen részéről, kifejelik.

Nincs további hosszabbítás, a csapatok készülhetnek a büntetőpárbajra!

Büntetőpárbaj:

1. pár:

- Røddik: Magabiztosan lő a jobb középre, 0-1.

- Necib: Benne volt a levegőben; ugyanoda lőtte, mint az egyenlítő találatnál, Pedersen ráérzett, 0-1.

2. pár:

- Rydahl: Alányes kicsit, bepattan a bal alsóba, 0-2.

- Thiney: Bal felsőbe emeli, Pedersen rossz irányba vetődik, 1-2.

3. pár:

- Nadim: elküldte a kapust jobbra, ő bevágta balra, 1-3.

- Le Somner: Eltötyörgi, utolsó pillanatban bal alsóra vált, Pedersen csak belekapni tudott, 2-3.

4. pár:

- Nielsen:Bouhaddi megérezte az irányt, 2-3.

- Delannoy: Jobb kapufáról kivágódik, 2-4.

5. pár:

- Arnth: Előbb belemosolyog Bouhaddi szemébe, majd bevágja a bal pipába, 2-4.

A rendes játékidő első félidejének kiegyenlített játékát kivéve hatalmas fölényben futballozott a francia válogatott, ám többtucatnyi helyzetből sem tudtak betalálni a hősiesen védekező dánok kapujába. Az egyenlítő találatot jegyző Necib mellett Delannoy is rontott a büntetőpárbajban, így a csoportból 100%-os mutatóval továbbjutott Franciaország – mint minden eddigi kontinensviadalon – még a legjobb 4 közé sem jut be az Európa-bajnokságon. Dánia ellenfele az elődöntőben a skandináv rivális Norvégia lesz.