Női EB/Womens EURO 2013 : Elődöntő: Svédország - Németország: 0-1

Elődöntő: Svédország - Németország: 0-1

repens  2013.07.24. 22:32

Svédország - Németország: 0-1

20:30-tól a 2013-as női labdarúgó EB első elődöntőjében Svédország és Németország találkozott. A németek véget vetettek a hazaiak álmának. A szöveges tudósítást köszönjük Dave985-nek!

Svédország - Németország: 0-1 (0-1)

2013.07.24. 20:30. Női EB, elődöntő, Göteborg, Gamla Ullevi.
Játékvezető: Esther Staubli - svájci (Maria Lisická - szlovák, Kulcsár Judit - magyar); negyedik jv.: Kirsi Heikkinen - finn.

Svédország:

1 Kristin Hammarström - 18 Jessica Samuelsson, 5 Nilla Fischer, 2 Charlotte Rohlin, 6 Sara Thunebro - 14 Josefine Öqvist, 17 Caroline Seger, 20 Marie Hammarström, 11 Antonia Göransson - 9 Kosovare Asllani, 8 Lotta Schelin.

Cserepad: 12 Hedvig Lindahl, 21 Sofia Lundgren - 3 Stina Segerström, 4 Amanda Ilestedt, 16 Lina Nilsson, 19 Elin Magnusson - 7 Lisa Dahlkvist, 10 Sofia Jakobsson, 13 Emmelie Konradsson, 15 Therese Sjögran, 22 Olivia Schough - 23 Jenny Hjohlman.

Szövetségi kapitány: Pia Sundhage.

Németország:

1 Nadine Angerer - 4 Leonie Maier, 5 Annike Krahn, 3 Saskia Bartusiak, 15 Jennifer Cramer - 8 Nadine Keßler, 10 Marozsán Dzsenifer, 20 Lena Gößling - 9 Lena Lotzen, 11 Anja Mittag, 6 Simone Laudehr.

Cserepad: 12 Almuth Schult, 21 Laura Benkarth - 2 Bianca Schmidt, 17 Josephine Henning, 22 Luisa Wensing - 7 Melanie Behringer, 14 Isabelle Linden, 18 Svenja Huth, 19 Fatmire Bajramaj, 23 Sara Däbritz - 13 Célia Okoyino da Mbabi, 16 Melanie Leupolz.

Szövetségi kapitány: Silvia Neid.

Csere: Göransson - Sjögran 65', Öqvist - Jakobsson 74', Lotzen - Leupolz 78', Samuelsson - Dahlkvist 82', Marozsán - Schmidt 89'

Gól: Marozsán 33' (0-1)

Sárga lap: Fischer 5', Laudehr 43'

Piros lap: -

Percről percre:

Előzetesen az EB- fináléban várták ezt a párosítást, de a németek csoportmeccseken nyújtott visszafogottabb teljesítményükkel kiérdemelték a házigazdákkal vívandó elődöntőt. „Isten Lotta”, vagy a „Varázslatos magyar” örülhet a végén? Ma este kiderül! Teltház, csodálatos hangulat Göteborgban! A játékot dirigálja svájci Esther Staubli.

1. perc. Svédország kezdi a mérkőzést, a hazaiak rögtön be is szorítják kapujuk elé a németeket.

5. perc. Fischer szabálytalankodik Mittaggal a 16-os vonala előtt egy méterrel. Mivel a lökés után meg is jól meg is tapossa a germán támadót, sárgalappal gazdagodott. A szabadrúgást Marozsán gurította le Maier elé, a lövés megpattant a védőkön.

Lüktető kezdés, mindkét csapat felvállalta a támadójátékot, a németek széljátéka talán valamivel több veszélyt rejt magában.

10. perc. S lám, Mittag lépett ki a leshatárról, bal oldalról érkező beívelését kobakkal a kapu fölé fejelte Marozsán.

13. perc. Hosszú indítás Marozsán elé, a kapus résen volt.

14. perc. Ugyanez a másik oldalon, Schelin kiszorított helyzetből kapura erőlködte a labdát, Angerer hárítani tudott.

15. perc. Marozsán etette meg védőjét, az így kiharcolt szögletből Krahn fejelhetett a kapu tövéből, egy védő kivágta. Az ellentámadásból Schelin vágtázott lövőhelyzetig, kevéssel kapu mellé célzott.

17. perc. A változatosság kedvéért ezúttal német ellentámadás, Mittag lehagyta védőjét, majd kissé kiszorított helyzetből leadott lövését védte Hammarström.

22. perc. Újabban hatékony a svéd letámadás, félpályás német labdavesztés után Ökvist iramodott meg a jobb szélen, majd minthogy az égvilágon senki nem volt közelében, betört a büntetőterületre, de még csak kaput sem tudott találni.

23. perc. Villámgyors összjáték Asllani és Schelin közt, apró szépséghiba, hogy utóbbi lesen kapta a labdát. Ezek a percek egyértelműen a svédeké, ellenfelük alig lépi át a felezővonalat.

32. perc. Gyönyörű akció végén Mittag passzából Laudehr lőhetett tiszta helyzetből, csúnyán a kapu fölé tüzelt.

33. perc. GÓL! Svéd kapuskirúgás után pocsék svéd helyezkedés. Mittag indíthatta Marozsánt, aki védője szorításában az érkező kapus mellett bevetődve a jobb alsó sarokba pöckölte a labdát. 0:1.

36. perc. Fischer labdavesztése után Mittag lőhetett, nem a kapuson múlt, hogy nem ment be a bal pipába.

37. perc. Samuelsson játszotta tisztára magát balszélen, beadását megakasztotta a védelem, Öqvist átlövési kísérletét pedig magabiztosan fogta Angerer. A gól utáni sokkból magához tért a svéd válogatott, egy-kétérintős széljátékukra nagyon ráéreztek, a németek elkeseredetten védekeznek.

41. perc. Ehhez képest kis híján megduplázzák vezetésüket: Marozsán szögletéből előbb Cramer tüzelhetett, majd a lepattanót Lotzen tuszkolhatta volna be a kapuba. Hammarström mindkétszer óriásit hárított.

43. perc. Laudehr kap sárgát szövegelésért.

45+1. perc. Véget ért az első játékrész.

Mindkét csapat támadószellemben viszonyul a találkozóhoz, lehetőségek itt is, ott is adódtak, de a nagyobb helyzetek a németeknél adódtak, így a Marozsán Dzsenifer góljával kialakult félidei eredmény reálisnak mondható.

46. perc. Német kezdőrúgással indul útjára ismét a labda.

48. perc. Göransson látványos cselsorozattal verekedi be magát a büntetőterületen belülre, beadását Asllani fejeli meg, a lepattanót Schelin kaparta kapura, a német portás védett.

49. perc. Öqvist zakatol középen, Schelinhez passzol, lövése megpattan Krahn hátán. A másik oldalon Landehr próbálkozását fogta Hammaström. Ismét a svédek kezdik határozottabban a játékrészt, a németek több saját térfelükön elkövetett labdaeladással saját magukat hozzák kényelmetlen helyzetbe.

56. perc. Schelin és Öqvist kényszerítőzött jobb oldalt, a beívelést Asllani fejelte fölé.

60. perc. Svéd labdavesztés után létszámelőnyös szituációba kerültek a németek, Marozsán passzából Mittag lőhetett, elkapkodta, Hammarström öléből pattant el a laszti.

62. perc. Ökvist indította a leshatárról Schelint, aki lehagyta (és eltántorította magától) védőjét, majd szép mozdulattal a jobb felsőbe emelt. A bíró leshelyzet miatt érvénytelenítette a találatot – tévesen.

65. perc. Csere a svédeknél: Göransson le, Sjögran be.

67. perc. Ismételten Öqvist labdájával került gólhelyzet Asllani, mindhiába, mivel egyrészt nem talált kaput, másrészt lesen kapta a labdát. Felpaprikázta a svédeket a meg nem adott gól, teljesen beszorítják ellenfelüket kapujuk elé.

70. perc. Sjögran mesteri passzából Öqvist tört a 16-oson belülre, aki játékostársai keresése helyett megoldotta önmaga a helyzetet, a hosszút célozta, Angerer a kapufára imádkozta a labdát.

73. perc. Tűzijáték a német kapu előtt! Schelin kísérlete a blokkon pattant meg, Asllani ollózó mozdulatát pedig nagy bravúrral védte Angerer.

74. perc. Érdekes csere a házigazdánál: Öqvistet váltja Jakobsson.

78. perc. Elérkezett az első német csere ideje: Lotzen helyére érkezik Leupolz.

82. perc. Utolsó csere a svédeknél: Samuelsson le, Dahlkvist be.

83. perc. Asllani remek labdával ugratta ki Schelint, de a német kapus együtt élt a játékkal, kivágta a labdát a mezőnybe.

84. perc. Zűrzavar a svéd tizenhatoson belül, előbb Kessler, majd Mittag került közvetlen gólhelyzetbe, mindketten elügyetlenkedték.

85. perc. Hammaström passzából kétszer is célozhatott Sjögran, jobbik kísérlete is csak szögletre volt elegendő.

86. perc. Asllani középre vágott labdáját vágta szögletre Krahn.

89. perc. Lehozzák az elfáradó Marozsán Dzsenifert, helyét Schmidt foglalja el. 4 perc hosszabbítás következik, a svéd szurkolók ennél hosszabb ráadásra vágynak.

90+2. perc. Hatékonyan üzemelt a német letámadás, Leupolz egy az egyben vezethette kapura a labdát, még passzolhatott volna Mittagnak is, gyenge középre tartó lövését hárította a kapus.

90+4. perc. Svéd beadások, lövések csokorban követték egymást, Asllaninál szakadt el a cérna, a kapuval szemben alapvonalon túlra vágta a labdát.

90+5. perc. Véget ért az első elődöntő. Németország válogatottja jutott a solnai döntőbe.

A második játékrész már egyértelműen a házigazda svédekről szólt, ami a támadójátékot illeti. Ám hiába sorjáztak az ígéretes beívelések, gyorspasszos játékból eredő helyzetek, Schelinék képtelenek voltak kapuba találni, vagy ha mégis sikerült, a svájci bíró érvénytelenítette azt. Az alaposan megfiatalított német csapatnak megadatik tehát az esély, hogy zsinórban hatodszor elhódítsa az Európa-bajnoki címet. A svédek pedig 2005 után ismét, összességében negyedszer zárják bronzéremmel az EB-t.