UEFA EURO 2016 : Elődöntő: Németország – Franciaország: 0-2

Elődöntő: Németország – Franciaország: 0-2

repens  2016.07.07. 20:00

Németország – Franciaország (UEFA): 0-2

21 órától a a világbajnok németek a házigazda Franciaországgal vívtak EB-elődöntőt. Sajnos, mint kiderült, nemcsak ők voltak az ellenfelek, hanem az olasz bíró is. Nevetséges büntető egy elmaradt német büntető után, és ezzel el is dőlt a meccs a láthatóan továbbra is régi fényében tündöklő Platini-maffia vágyainak megfelelően.

Németország – Franciaország: 0-2 (0-1)

2016.07.07. 21:00. Férfi felnőtt, Európa-bajnokság, elődöntő, Marseille, Stade Vélodrome. 64.078 néző.
Játékvezető: Nicola Rizzoli (Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini; Daniele Orsato, Antonio Damato) – mind olasz; negyedik jv.: Damir Skomina – szlovén, tartalék jv.: Jure Praprotnik – szlovén.

Németország:

1 Manuel Neuer – 21 Joshua Kimmich, 17 Jérôme Boateng, 4 Benedikt Höwedes, 3 Jonas Hector – 14 Emre Can, 18 Toni Kroos, 7 Bastian Schweinsteiger – 8 Mesut Özil, 13 Thomas Müller, 11 Julian Draxler.

Cserepad: 12 Bernd Leno, 22 Marc-André ter Stegen – 2 Shkodran Mustafi, 16 Jonathan Tah – 9 André Schürrle, 15 Julian Weigl, 20 Leroy Sané – 10 Lukas Podolski, 19 Mario Götze. Eltiltva: 5 Mats Hummels. Sérült: 6 Sami Khedira, 23 Mario Gómez.

Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Franciaország:

1 Hugo Lloris – 19 Bacary Sagna, 21 Laurent Koscielny, 22 Samuel Umtiti, 3 Patrice Evra – 15 Paul Pogba, 7 Antoine Griezmann, 14 Blaise Matuidi – 18 Moussa Sissoko, 9 Olivier Giroud, 8 Dimitri Payet.

Cserepad: 16 Steve Mandanda, 23 Benoît Costil – 2 Christophe Jallet, 4 Adil Rami, 13 Eliaquim Mangala, 17 Lucas Digne – 5 N'Golo Kanté, 6 Yohan Cabaye, 12 Morgan Schneiderlin, 20 Kingsley Coman – 10 André-Pierre Gignac, 11 Anthony Martial.

Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.

Csere: Boateng – Mustafi 61', Can – Götze 67', Payet – Kanté 71', Giroud – Gignac 78', Schweinsteiger – Sané 79', Griezmann – Cabaye 92'

Gól: Griezmann 45+2' (0-1), Griezmann 72' (0-2)

Sárga lap: Can 36', Evra 43', Schweinsteiger 45+1', Özil 45+1', Draxler 50', Kanté 75'

Piros lap: –

Percről percre:

1. perc: Franciaország kezdi a mérkőzést.

7. perc: Griezmann cselezte be magát középre balról, Neuer védte a jobb alsó felé tartó lövést.

13. perc: Német beadás jobbról, pechjükre már nincs csatáruk, így Müller érkezett rá középen. A folytatás kitalálható...

14. perc: Can lőtt 15 méterről, Lloris kiütötte a bal alsó felé pattogó labdát.

21. perc: Schweinsteigert nagy szóló után Pogba hátulról felrúgja a tizenhatoson belül, a felsőbb szervek akaratát mindig remekül érző Rizzoli nem fújja be a nyilvánvaló büntetőt.

25. perc: Ajándék szabadrúgás Franciaországnak 28 méterről, Payet ellőtte, Neuer védett.

26. perc: Schweinsteiger tekerte kapura a labdát 18 méterről, Lloris fölétolta.

36. perc: Rizzoli most már a szabadrúgás mellé sárgát is ad a német kapu előterében, Griezmann esett látványosat Can mellett.

37. perc: Pogba erőtlen szabadrúgása csemege Neuernek.

40. perc: Német szöglet után Pogba mellett elesik Schweinsteiger, természetesen mehet tovább...

43. perc: Evra megtapossa Kroost, majd biztos, ami biztos, oda is rúg egyet, sárga lap.

45+1. perc: Büntető! Rizzoli megkoronázza eddigi egészen gusztustalan teljesítményét: Schweinsteigert ráncigálja egy francia, a feléje repülő labda a kezét érinti, erre büntetőt kap Franciaország. Szegény németek csak hüledeznek.

45+2. perc: GÓL. Griezmannt nem érdekli, milyen undorító színelőadást tart az UEFA a "respekt a hazai pályának" kampánya keretében, belövi az ajándék büntetőt. A fair play félidőben vesztésre áll. 0-1.

46. perc: Elkezdődik a második félidő.

50. perc: Draxler rácsúszik Sissokóra, sárga lap.

60. perc: Felcsillan a remény Németország számára: sérülés miatt lejön a pocsék formáját tartósító Boateng.

72. perc: GÓL. Önerőből is lő egy gólt Franciaország: Kimmich saját kapuja előtt labdát veszít, a labda Griezmann elé kerül, aki a hálóba gurítja. Igaz, kapustámadást azért itt is lehetett volna esetleg fújni... 0-2.

74. perc: Kimmich próbálja javítani a hibáját, de csak egy kapufáig jut.

75. perc: Kanté felrúgja Draxlert, Rizzoli most már könnyű szívvel fel meri mutatni a jogos sárgát.

76. perc: Draxler 28 méteres szabadrúgása elzúgott a jobb kapufa mellett.

82. perc: Höwedes fejelt fölé 10 méterről.

93. perc: Kimmichnek semmi nem jön össze: 5 méterről fejel, de Lloris ki tudja tolni.

94. perc: Vége a mérkőzésnek. Szomorú tanulság: hiába volt a látszólagos lemondás, továbbra is Platiniék irányítják az európai futballt.

EB-program: LINK.

Összefoglaló táblázat: LINK.

Németország: LINK.

Franciaország: LINK.